śp Jerzy Homicki

W sobotę 5 grudnia 2020  zmarł w wieku 77 lat mój brat, ogniskowiec ognisk Praga i Świder – Jerzy Homicki znany też jako „Burżuj” i „Soczewa” Pogrzeb odbędzie się 16 grudnia br na Cm Bródnowskim o godz. 14.00. Poniżej wspomnienie.

Wspomnienia o Jurku        Obraz JH

Trudno ubrać w słowa i powiedzieć o Jurku to, co tli się w naszej pamięci i naszych wspomnieniach. I chociaż każdy z nas tu obecnych zapamiętał Go nieco  inaczej to z tych wspomnień powstaje jeden obraz, obraz człowieka dobrego, uczynnego, człowieka, który nigdy nikogo nie skrzywdził natomiast wielu – pomógł. Jurek był trochę jak kolorowy ptak, w każdym towarzystwie chciał dominować. I dominował. Jego poczucie humoru, dowcipy, wymyślane na poczekaniu historyjki zyskiwały Mu słuchaczy i przyjaciół.

Ciągle szukał ulotnego szczęścia, szczęścia którego sam nie potrafił zdefiniować.
To szczęście znalazł wreszcie u boku swojej żony Agaty, z którą przeżył niemal dwadzieścia lat. Przez ostatnie lata walczył z różnymi chorobami i tę walkę właśnie przegrał. A u jego boku do ostatnich dni stała opiekuńcza, pomocna, cierpliwa i wyrozumiała żona. Dziękujemy Ci Agato za Twoją troskę i opiekę nad naszym Bratem.

Zapamiętajmy Jurka takim, jakim naprawdę był – wesołym, królem towarzystwa, dobrym tancerzem a także śpiewakiem.    W ognisku na Pradze i w Świdrze wyśpiewywał różne ballady a ostatnią, „Statek Piratów” – wysłuchałem jeszcze na początku tego roku.

Jurku spoczywaj w Pokoju.

.                                  i jeszcze otrzymane kondolencje od kolegów ogniskowców

Drogi Bogusławie z Rodziną
Z wielkim smutkiem odebrałem Twoja wiadomość o śmierci Jurka.
Przyjmij Ty i cała rodzina nasze najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego żalu z jakim łączymy się z Wami. Niech Pan Bóg przyjmie go do Swego królestwa.
Irek Lasocki (“Cza-cza”) z rodziną Australia

Cześć Boguś
Bardzo proszę przyjmij głębokie wyrazy współczucia z powodu śmierci twojego brata. Proszę Cię prześlij również dla jego żony i całej rodziny. Życzę żeby nasz Pan i Zbawiciel Jezus Chrystus  całej rodzinie dał  Pokój i pocieszył wasze serca w tej ciężkiej chwili .
Janusz Zakrzewski „Saper ” z całą rodziną z Sydney Australia

Bogdanie moje wyrazy współczucia dla Ciebie i całej rodziny.
Edward Jokiel, Kalifornia, USA

Boguś,Przesyłamy kondolencje i wyrazy współczucia z powodu śmierci Twojego brata Jurka.
Janek & Ania Rekowie, Vancouver, Kanada

Serdeczne i z głębi serca płynące kondolencje. Ja we wrześniu straciłam męża i teraz powoli przyzwyczajam się do życia w samotności. Pozdrawiam z Londynu Barbara Heksel wychowanka z Ogniska Muranów

Kondolencje  dla rodziny, dla osób, z którymi był blisko  wyrazy współżycia, Jerzy nas już nie zabawi  swoim humorem
Część Jego Pamięci Wiesław Ochocki

Serdeczne wyrazy współczucia. Wielka strata dla nas wszystkich
Pozdrawiam Andrzej Jędrzejczak

łączę się w bólu. wyrazy współczucia
Stasiek „lampa” Lamcha, Mazury

Witaj Bodziu, bardzo współczuję żonie Agacie, Tobie i Twojej Rodzinie. Modlitwa z mej strony będzie. Tak odchodzą ludzie a z nimi ich historia.
.Dariusz Orłowicz

Z żalem przyjąłem tę wiadomość. Żegnaj Przyjacielu W tej chwili (w godzinie pogrzebu) modlimy się za Jurka z moją żoną Marysią w Ciechocinku
Maciek Piwarski „Marczello” z Pragi
Były też kondolencje od Dyrekcji ZOW i  ognisk – Mokotów, Marymont i Starówka

Bardzo dziękuję za te wszystkie wyrazy współczucia.

Bogusław Homicki